در حال جستجو ...

processing...

ایران رسمی ،مرجع نمایش تور های آنلاين گردشگري

به زودي تور هاي با تخفيف 70 درصدي خاص استفاده كاربران اين سايت ارائه مي گردد. شخص كاربر يا ثبت نام كننده در سايت مي تواند از آن استفاده كند و با نام غير امكان استفاده از تور وجود ندارد.

/upload/images/2019/150_1554555996474713.jpg

مقررات و تشریفات خروج گردشگران خارجی

خروج از کشور بدون گرفتن مجوز یکی دیگر از حقوق و امتیازات گردشگرانی است که قبل از انقضای مهلت معین شده در روادید، کشور را ترک کنند.

گردشگران خارجی اگر قصد کنند ظرف مهلت معین شده در روادید از کشور خارج شوند بدون گرفتن مجوز خروجمی توانند بعد از تهیه بلیط به مرز خروجی بروند و بعد از انجام کارهای مقدماتی کشور را ترک کنند.

Image result for ‫حقوق گردشگران‬‎

الف- بررسی بار همراه مسافر: مسافر و بار او بعد از رد شدن از دستگاه های امنیتی(ایکس ری) که به وسیله پلیس در اول سالن گمرک قرار داده شده است به اولین مرحله تشریفات خروجی وارد می شوند. مأموران گمرک در صورت صلاح دید، بار مسافر را بازرسی می کنند تا کالا و اشیا ممنوعه به همراه نداشته باشد.

ب-بررسی مدارک مسافرتی: بعد از انجام عملیات گمرکی و دادن بار به شرکت مسافرتی، مسافر به قسمت گذرنامه مراجعه می کند تا بعد از زدن مهر به گذرنامه وارد سالن ترانزیت شود. در پیشخوان گذرنامه، هویت و اعتبار مدرک هویتی بررسی می شود .

ج_ کنترل ایمنی پرواز: اگر مسافر از راه مرز هوایی قصد خارج شدن از کشور را داشته باشد به قصد اعتماد از امنیت پرواز، واسیل همراهش و خودش دوباره از دستگاه های امنیتی عبور داده می شوند.

د_ فوت گردشگر: امکان دارد یکی از گردشگران در هنگام توقف خود در کشور فوت نماید. مسئولان شرکت های خدماتی مسافرتی باید سریعا مورد را به نیروی انتظامی اطلاع دهند. خروج جسد از کشور شامل قوانین ورود و خروج مسافر نمی شود و از لحظه فوت شامل مقررات بار و گمرک خواهد بود.

Image result for ‫حقوق گردشگران‬‎