در حال جستجو ...

processing...

ایران رسمی ،مرجع نمایش تور های آنلاين گردشگري

در ايران رسمي به سادگي امتياز كسب كنيدو در خريد تور هاي خود در سيستم ايران رسمي از آن استفاده كنيد .لذا لطفآ ثبت نام كنيد تا با اين فرايند بيشتر آشنا شويد.
/upload/images/2019/150_1554552473818501.jpg

محدودیت های حقوقی گردشگران خارجی

گردشگران خارجی مانند بقیه لایه های جمعیتی تبعه های خارجی در جمهوری اسلامی از حقوق سیاسی بهره ای ندارند و در استفاده از حقوق فردی و خصوصی هم محدودیت دارند.

الف: اشتغال: گردشگران و همه اتباع خارجی که با روادیدی غیر از روادید با حق کار به کشور وارد می شوند، حق اشتغال به کار ندارند. این محدودیت به علت حمایت از نیروی کار داخلی و اشغال نشدن فرصت های شغلی به وسیله ی خارجیان اعمال شده است.

Image result for ‫حقوق گردشگران‬‎

ب: انجام معاملات و عقود: افراد تبعه خارجی در سرزمین ایران از جهت مسائل مربوط به احوال شخصی و اهلیت خود و همینطور از نظر حقوق ارث در حدود قراردادها مطیع قوانین و مقررات دولت متبوع خود خواهند بود. 

ج: استملاک: سابهق حقوقی حاکی از این است که مالک بودن رسمی اتباع خارجی در ایران قبل از تدوین قانون و یا آیین نامه ای مستقل،بر پایه عهدنامه ی قرارداد اقامت بین دو دولت ایران و آلمان منعقد شده بود که بر اساس آن اتباع آلمان اجازه داشتند برای سکونت یا کسب مال غیر منقول در ایران بمانند.

د: ازدواج: طبق قانون مدنی ایران اتباع خارجی مقیم ایران از لحاظ مسائل مربوط به احوال شخصی و اهلیت خود و حقوق ارث تابع دولت متبوع خود هستند. ازدواج اتباع خارحی با اتباع دولت ایران در صورتی معتبر است که تبعه خارجی پروانه اقامت از نیروی انتظامی داشته باشد.

هـ: طلاق: در طلاق و جدایی زن و شوهری که یکی از آنها خارجی باشند مسائل در خصوص چگونگی مراحل دادرسی، حضانت فرزندان و حقوق زن مطلقه مانند نفقه و مهریه، وضعیت تابعیت زن خارجی که به علت ازدواج تابعیت ایران گرفته و یا زنی ایرانی که بر اثر ازدواج تابعیت خارجی گرفته.....

Image result for ‫حقوق گردشگران‬‎