در حال جستجو ...

processing...

ایران رسمی ،مرجع نمایش تور های آنلاين گردشگري

در ايران رسمي به سادگي امتياز كسب كنيدو در خريد تور هاي خود در سيستم ايران رسمي از آن استفاده كنيد .لذا لطفآ ثبت نام كنيد تا با اين فرايند بيشتر آشنا شويد.
/upload/images/2019/150_1554575975967993.jpg

دفاتر خدمات مسافرتی ایران

آیین نامه نظارت بر گشایش و تلاش دفاتر خدمات مسافرتی در تاریخ 1380/3/27 به تصویب هیئت وزیران رسید که بر اساس آن این دفاتر به سه دسته تقسیم می شوند:

آژانس هایی که مجوز بند الف را دارند: بیشتر از 60 سال است که این دفترهای خدمات مسافرتی در کشور فعالیت دارند. آنها تحت نظارت مستقیم ایرلاین ها سازمان هواپیمایی در کشور هستند و وظیفه مهم آنها فروش بلیط ایرلاین های مختلف هوایی داخلی و خارجی است. آنها حق برگزاری تور ندارد.

Image result for ‫آژانس های بند الف‬‎

آژانس هایی که مجوز بند ب را دارا هستند: این دفترهای خدمات رسانی در عرضه تورهای داخلی و خارجی و قبول گردشگر خارجی تلاش می کنند و کارهای مقدماتی سفر مانند گرفتن روادید، تنظیم برنامه سفر، ذخیره محل سکونت و .... را با رعایت قوانین انجام می دهند. این دفاتر تحت نظارت مستقیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند. اینطور دفترها حق برگزاری تور در مسیر عربستان (حج) و سوریه و عراق را ندارند.

Image result for ‫آژانس های بند ب‬‎

آزانس هایی که مجوز بند پ را دارند: این دفتر خدمات در بستر ثبت نام، برنامه سفرهای زیارتی و انجام آنها چه در داخل و چه در خارج از کشور تلاش و فعالیت می کنند. آنها اجازه برگزاری تور در مسیر غیرزیارتی را ندارند. این دفاتر زیر نظر مقررات سازمان حق و زیارت مشغول به کار هستند.